Královna ubytovala šlechtu v pokojích pro služebnictvo. Vše kvůli synovi Kate a Williama!

Velikost textu: AAA

28. 12. 2013

Britská královna Alžběta II. učinila z Vánoc 2013 výjimečnou událost rodu Windsorů. Na panství v Sandringhamu, kam zve tradičně nejbližší příbuzné, aby s ní strávili svátky, pozvala letos rekordní počet urozených členů své rodiny. To vše kvůli princi Georgeovi, následníkovi trůnu, jenž se stane králem v době, kdy bude Alžběta II. dávno po smrti. Jenže hojné zastoupení příbuzných znamená, že mnozí musejí do pokojů pro služebnictvo.

Sídlo v Sandringhamu nemá dost panských pokojů, aby se všechny princezny a princové, hrabata, lordové a lady mohli ubytovat. Proto musejí někteří přijmout skromnější pokoje pro služebnictvo.

Její veličenstvo pozvalo největší vánoční setkání za mnoho desetiletí, aby mohli všichni oslavit první Vánoce prince George, což znamená, že její zaměstnanci musejí některé pokoje postoupit hostům,“ píše britský list Daily Star.

Královna cestovala na panství v Norfolku vlakem. Tradičně se tak na vánoční svátky přepravuje s manželem princem Philipem, jenž na Boží hod povede hon na drobnou pernatou zvěř.

Alžběta letos pozvala i svého syna prince Andrewa a jeho dcery princezny Beatrice a Eugenie. Přestože s nimi žije i jejich matka Sarah Ferguson, na královnině seznamu hostů chybí. Není tak jasné, zda princezny a vévoda z Yorku do Sandringhamu přijedou, nebo dají přednost Vánocům se Sarah.

Loni přitom nebyli v Sandringhamu ani princ William a jeho bratr Harry. Prvorozený syn prince Charlese raději slavil svátky s manželkou Kate a její neurozenou rodinou Middleton. Harry sloužil v Afghánistánu.

Na norfolském panství Sandringham tráví britská královská rodina Vánoce od druhé poloviny devatenáctého století, kdy nemovitost získala pro soukromé účely královna Viktorie.

Tak jako každý rok se dárky v Sandringhamu rozbalovaly už na Štědrý večer. Tím rodina ctí tradici své německé krve, jíž se zřekla za první světové války, když jako protivník Německa přestala používat příjemní Sachsen-Coburg-Gotta a stala se anglicky znějícím rodem Windsorů.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související