Dennis Rodman se vrátil z KLDR psychicky na dně. Ihned odešel do léčebny pro alkoholiky

Velikost textu: AAA

24. 1. 2014

Obhajoval Kim Čong-una a věznění Kennetha Baeho v Severní Koreji, pak do stalinistické země odcestoval, aby osobně slavil s tyranským diktátorem Kimem jeho narozeniny. Poté, co se za své chování bývalý basketbalista Dennis Rodman omluvil, nastoupil do léčebny pro alkoholiky. Jeho mluvčí potvrdil, že podivné chování způsobila těžká opilost a závislost na etanolu.

Po návratu do Ameriky byl v docela špatné psychické formě a raději se dobrovolně přihlásil na kliniku pro léčbu alkoholismu,“ potvrdil Dennisův agent Daniel Prince.

Rodman tvrdil, že se snaží basketbalem navazovat mírové vztahy s KLDR. Na oslavu Kimových narozenin pozval i některé své bývalé kolegy z NBA, měli v Pchjongjangu hrát proti Severokorejcům mírový zápas.

Co se ale zdálo jako historická a zásadní událost, se změnilo v noční můru pro všechny, kdo se toho účastnili. Dennis Rodman se vrátil ze Severní Koreje v dost špatném emocionálním stavu. Stydí se, je mu smutno a lituje hněvu a bolesti, kterou jeho slova způsobila,“ dodal Prince.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související