Hoffmanova rodina je zdrcená, věří, že herec abstinoval. Předávkoval se heroinem, tvrdí jiní

Velikost textu: AAA

4. 2. 2014

Příčinu úmrtí newyorský koroner teprve určí, většina přátel a blízkých si je však téměř jistá, že se Philip Seymour Hoffman předávkoval heroinem. Se závislostí na droze bojoval od léta 2012. Loni v květnu sice podstoupil desetidenní intenzivní léčení a tvrdil, že abstinuje, jenže u závislosti na heroinu je šance na úplné vyléčení velmi malá. Rodina je z jeho náhlého odchodu zdrcená.

Philipa našel v neděli 2. února v půl jedenácté dopoledne jeho kamarád ležícího bezvládně v bytě na Manhattanu. Policie ještě téhož dne potvrdila, že hollywoodský herec skonal, příčinu smrti ale zatím vyšetřuje.

Hoffman odešel ze světa jako otec tří malých dětí. S Mimi O’Donnell má desetiletého Coopera, sedmiletou Tallulah a pětiletou Willu.

„Jsme zdrceni ztrátou našeho milovaného Phila a vážíme si lásky a podpory, kterou dostáváme od všech. Je to tragická a náhlá ztráta a žádáme všechny, aby respektovali naše soukromí v době truchlení. Prosím, myslete na Phila a modlete se za něj,“ vzkázal hercův mluvčí ve vyjádření za Hoffmanovu rodinu.

Philip byl těžce závislým na drogách a alkoholu na počátku své kariéry. Úspěšně se vyléčil a třiadvacet let abstinoval. Znova propadl heroinu v létě 2012. Těžce závislý odešel do léčebny v květnu 2013. Podle zdrojů z Hoffmanova okolí byly u jeho těla v koupelně nalezeny prázdné pytlíky, které se používají k přepravování heroinu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související