Muslimové obvinili Katy Perry z rouhačství. Kvůli tomuto VIDEU!

Velikost textu: AAA

5. 3. 2014

Zpěvačka Katy Perry nedávno zveřejnila nový videoklip ke svému singlu Dark Horse. A její fanoušci jsou nadšení. Tedy ti, kteří nevyznávají islám. V záběru se totiž objevuje muž, který má na sobě přívěsek s nápisem Alláh. Egyptská vládkyně alias Katy ho promění – krom jiných! – v písek. A podle muslimů je to rouhačství a urážka jejich boha. Britský muslim Shazad Iqbal už rozjel petici pro zákaz vysílání klipu na YouTube.

Shazad Iqbal z Bradfordu ke své petici uvádí: „V čase 1:15 v klipu k písni Dark Horse je spálen muž, jenž nese přívěsek (také shoří) s nápisem Alláh. Rouhačství je zde jasně vyjádřeno, přičemž Katy Perry (která se jeví jako reprezentantka opozice boha) zahlcuje věřící a slovo bůh plameny.“

Petici už podepsalo šedesát tisíc osob z Británie, Austrálie, Malajsie, Indonésie, Maroka, Libanonu a USA. Klip má na YouTube 34 milionů zhlédnutí.

Já jen žádám všechny umělce hudebního průmyslu: Máte bohatství, slávu a úspěch, prosím, nepoužívejte základy jiných náboženství k výsměchu jen proto, abyste se stali slavnými,“ zlobí se Iqbal z Bradfordu.

Petice má krom zastánců také tisíce odpůrců, kteří Iqbala a jeho stoupence napadají i pomocí spamů a komentářů.

Katy Perry vyrostla v rodině kazatelů pentekostální církve. Sama však mnohokrát prohlásila, že ačkoli v boha věří a modlí se, nepovažuje se za křesťanku ani stoupenkyni jiných náboženství.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související