Nejslavnější gay světa Elton John se konečně ožení!

Velikost textu: AAA

3. 4. 2014

Gayové a lesbičky z Anglie a Walesu se mohou od soboty 29. března brát a jejich manželství má stejná práva a povinnosti jako to heterosexuální. V zmíněných dvou britských zemích vlají tento týden duhové vlajky – symbol sexuálních menšin – na oslavu dosažení rovnosti a práv u všech lidí bez rozdílu na sexuální orientaci. Změnu zákona o manželství loni prosadil pravicový premiér David Cameron. Do manželství už v sobotu vstoupily stovky homosexuálních párů, ten nejslavnější britský gay – Elton John – svou veselku teprve plánuje. Bude ji mít s dlouholetým životním partnerem Davidem Furnishem až v květnu.

Elton a David využili nejdříve zákona o registrovaném partnerství, a to před více než osmi roky. Jenže celou dobu hovořili o tom, že by rádi byli manželi se stejnými právy a povinnostmi, jako mají jejich heterosexuální přátelé. Letos si sen splní. V květnu budou mít svatbu a do manželství vstoupí během obřadu v kostele.

„Nemáme pocit, že bychom museli podnikat tento krok kvůli právním věcem. Jsme si nicméně oddaní v životě, takže máme pocit, že je důležité podniknout tento krok, využít úžasné změny zákona. Všichni jsme živoucím příkladem pro ostatní,“
svěřil David Furnish v rozhovoru pro Las Vegas Review Journal.

Sedmašedesátiletý Elton před osmi roky vystrojil skutečně honosný obřad. Pozval 650 hostů a pro všechny byla oslava uzavření registrovaného partnerství s jednapadesátiletým Davidem životním zážitkem. Svatba v květnu má být mnohem komornější a rodinnější. Účastnit se jí budou také tříletý Zachary a čtrnáctiletý Elijah – biologičtí potomci slavného gay páru.

Opravdu máme moc rádi velké večírky. Před více než osmi roky jsme měli na svatbě 650 lidí a to 21. prosince v našem domě ve Windsoru. Ale s dětmi je vše jiné. Myslím, že tentokrát to uděláme tak, že v květnu půjdeme na úřad v Anglii, vezme s sebou naše chlapce a pár svědků,“ dodal Furnish.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související