V peněžence Curta Cobaina našli vzkaz o Courtney Love: Je to uhrovatá čubka a vysává moje prachy!

Velikost textu: AAA

5. 5. 2014

V březnu letošního roku policie státu Washington našla ve složce k případu úmrtí Kurta Cobaina nevyvolané kinofilmy. A případ tedy policisté ze Seattlu znova otevřeli. Krom obrázků policisté získali také dosud nepublikovanou poznámku z peněženky frontmana skupiny Nirvana, v níž v parodii na svatební slib píše dost hanlivě o své manželce Courtney Love.

Zpěvák a kytarista Cobain spáchal sebevraždu 5. dubna 1994. Byl těžce závislým na heroinu a po požití drogy si prohnal kulku hlavou. Policie tehdy případ uzavřela jako sebevraždu, o níž však někteří fanoušci a milovníci konspiračních teorií pochybují. Ti také doufali, že otevření případu a objevy ve složce poskytnou nové důkazy o tom, že se Kurt nesprovodil ze světa sám.

Jenže vyvolaný kinofilm přinesl jen pár nic neříkajících záběrů, takže byl případ opět uzavřen jako sebevražda. Jediné, co se svět dozví, je to, že měl hudebník v peněžence poznámku, která může skandalizovat jeho manželku Courtney Love. Píše o ní dost nevybíravě.

„Berete si, Kurte Cobaine, zde přítomnou Courtney Michelle Love jako svou zákonitě rozcupovanou manželku, i když je to děvka s uhry, co vysává všechny vaše peníze kvůli fetu a ku*vení se?“ uvádí lístek psaný Cobainovou rukou.

Jenže chybí na něm datum i další souvislosti. Může se jednat pouze o ironii, kterou těžký narkoman a jeho manželka měli tolik rádi. Taky může vyjadřovat jeho zoufalství nad manželstvím, které ho podle fanoušků skupiny Nirvana dohnalo k sebevraždě.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související