Balkánští duchovní mají jasno: Povodně způsobil »babo-chlap« z Eurovize!

Velikost textu: AAA

28. 5. 2014

Patriarchové, kněží a další duchovní představitelé z různých koutů Balkánu už mají vysvětlení pro ničivé povodně, které připravily v Srbsku a Bosně a Hercegovině padesát lidí o život a více než sto padesát tisíc lidí připravily o střechu nad hlavou. Na vině je podle nich Conchita Wurst, transgender umělkyně z Vídně, která vyhrála letošní soutěž Eurovize.

Tahle povodeň není žádná náhoda, je to varování… Bůh seslal deště jako upozornění, že se lidé nemají přidávat na zdivočelou stranu,“ míní černohorský patriarcha Amfilohije.

Podle srbského ortodoxního patriarchy Ireneje jsou povodně „božským trestem za naše hříchy“ a „Bůh se nás tak snaží umýt od hříchů.“

Pětadvacetiletý Rakušan Thomas Neuwirth, jenž soutěžil mezi pětadvaceti účastníky ze stejného počtu evropských zemí, získal nejvíce hlasů od fanoušků všech národů. Nejčastěji ho podporovali z Nizozemska a Švédska.

Můžu vám jen poděkovat za vaši pozornost. Jestli je tohle všechno jen kvůli mně a mé osobě, dokážu s tím žít. Víte, mám silnou hroší kůži. Je docela šílené, že trocha vousů způsobila takový rozruch,“ vzkázala Conchita před časem těm, kdo ji kritizovali.

Rusko také před pár dny oznámilo, že hodlá opustit Eurovizi a vyhlásit vlastní pěveckou soutěž pro sebe a země se „zdravými morálními hodnotami“.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související