Papež František: Zneužívání dětí kněžími je stejné jako satanistická mše

Velikost textu: AAA

29. 5. 2014

Papež František během letu z Blízkého východu zpět do Vatikánu odsoudil kněží, kteří pohlavně zneužívají děti. Vyhlásil jim válku s nulovou tolerancí takového chování. Pontif dokonce přirovnal jejich chování k satanistické mši, která nemá nic společného s Kristovou církví, jíž šéfuje.

Na tiskové konferenci, kterou pořádal na palubě letounu mířícího z Blízkého východu do Říma, prohlásil: „Sexuální zneužití je tak ošklivý zločin… protože kněz, který tohle činí, zradil tělo našeho Pána. Je to jako satanistická mše,“ prohlásil papež, jenž chce učinit přítrž chování mezi kněžími, které podle něj kazí pověst celé církve. „Musíme proti tomu zakročit s nulovou tolerancí,“ oznámil František s tím, že nebude chránit nikoho.

Papež se také příští měsíc potká s osmi oběťmi sexuálního zneužívání kněžími. Do čela vyšetřovací komise, která má bojovat s tímto zločinem, jmenoval bostonského kardinála Seana Patricka O’Malleyho. Ten už v minulosti oznámil, že nebude chránit ani biskupy, pokud bude usvědčen ze zneužívání dětí.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související