Robert De Niro poprvé přiznal: Můj otec byl gay

Velikost textu: AAA

2. 6. 2014

Herec Robert De Niro přiznal, že jeho otec byl homosexuál. Hollywoodskou hvězdu dnes nejvíce mrzí, že nebyl s otcem schopen o jeho sexualitě hovořit. Figurativní malíř Robert De Niro starší se v roce 1943 rozhodl opustit Virginii Admiral jen krátce poté, co se jim narodil syn Robert. Aby mohl žít jako gay.

„Pro mě to byl vždycky úžasný umělec. Jo, asi měl problém s tím, že je gay, byl z jiné generace, a taky z malého města,“ svěřil herec De Niro v rozhovoru pro magazín OUT. Jeho otec pocházel z městečka Syracuse ve státě New York.

„Já jsem o tom moc netušil. Přál bych si dnes, abychom se o tom tehdy dokázali víc bavit. Moje matka o tom nechtěla mluvit obecně, člověk se o takové věci nezajímá, když má určitý věk,“ přiznal sedmdesátiletý Robert, který teď o svém otci natočil dokument pro televizi HBO.

Malíř Robert De Niro starší zemřel v roce 1993.

Nebyli jsme tím otcem a synem, co spolu hrají baseball, jak se můžete domnívat. Ale pouto mezi námi bylo. Nebýval jsem s ním moc, protože moje matka se s ním rozešla a rozvedla. Jak v tom dokumentu říkám, svým způsobem jsem se o něj zajímal. A jistým způsobem mi chyběl. Byl to velmi milující člověk. Zbožňoval mě… jako já zbožňuji své děti,“ dodal De Niro mladší v rozhovoru pro OUT.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související