Tom Cruise je závislák: Víme, co musí dělat každý den!

Velikost textu: AAA

12. 6. 2014

Herec a producent Tom Cruise přiznal, že musí denně vidět aspoň jeden film. Je to pro něj prý velká škola, takže si u každé projekce nejnovějších filmů z celého světa dělá pečlivé poznámky. Dobré nápady jiných filmařů pak používá při natáčení svých snímků. Jednapadesátiletá americká hvězda je při sledování tak profesně deformovaná, že při promítání nedokáže neanalyzovat.

Miluju to, miluju filmy, sleduji filmy stejným způsobem, jako znalci hudby poslouchají nahrávky. Prostě si to zastavím a vytáhnu nějakou scénu, abych mohl podrobně sledovat, jak ji natočili,“ svěřil Tom v rozhovoru s Jimmym Kimmelem v jeho televizní talkshow.

Cruise také prozradil, které filmy ho fascinují.

„Zahajující monolog filmu Patterns nebo scéna mezi Brandem (Merlonem) a Pacinem (Alem) ve filmu Kmotr, jakýkoli film, já obdivuju stavbu scény a výkon herců. Sleduju většinu filmů, které pocházejí z celého světa, pak se k nim vracím a procházím je,“ tvrdí hvězda filmu Top Gun.

Filmy Tom sleduje opakovaně, mnohé tolikrát, že ani neví, který viděl nejvícekrát.

To je těžké říct, nevím. Je jich mnoho. Ale vždy se vracím k filmům Bustera Keatona a Charlieho Chaplina. Miluju filmy,“ dodal Cruise.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související