Hillary Clinton 16 let po nevěře manžela: Tohle je vzkaz pro Moniku Lewinskou!

Velikost textu: AAA

13. 6. 2014

Bývalá první dáma USA a bývalá ministryně zahraničí stejné země Hillary Rodham Clinton vydává paměti. Je to strategický čin, který ji má přivést až do Bílého domu jako první prezidentku Spojených států. Manželka bývalého demokratického prezidenta Clintona se teď vyjadřuje k různým tématům, třeba k nevěře svého chotě se stážistkou Monikou Lewinskou. „Je mi už dávno úplně jedno,“ vzkázala Hillary, jíž teď krom politiky zaměstnává příprava na roli babičky.

Její jediná dcera Chelsea, již má s Billem, totiž nedávno oznámila, že je těhotná. Tuhle šťastnou zprávu opepřila Monika Lewinská svým povídáním s tiskem. Po letech se rozhodla hovořit o vztahu s prezidentem Clintonem. Ten s ní měl mimomanželský poměr v letech 1995 a 1996, když sloužil v Bílém domě jako prezident USA.

„Posunula jsem se dál, tak dnes vidím, víte, svůj život a svou budoucnost,“ uvedla Hillary k pamětem Hard Choices (Tvrdá volba) v rozhovoru pro ABC.

K Monice pak přímo prohlásila: „No, přeji jí dobré. Doufám, že je schopná, víte, myslet na svou budoucnost a tvořit svůj život, v němž vidí smysl a uspokojení… Odpuštění je způsob, jak otevřít dveře a pohnout se dál, ať už se to týká osobního života nebo života celého národa.“

Bývalá stážistka z Bílého domu Monica Lewinská, na jejíchž koktejlových šatech zůstalo sperma bývalého amerického prezidenta Billa Clintona, má čtyřicet. V článku pro magazín Vanity Fair se rozhodla promluvit o poměru s bývalým demokratickým prezidentem, který se stal jedním z největších politických skandálů konce dvacátého století.

Ve svém vyprávění Lewinská přiznává, že se stala obětním beránkem, z něhož si dodnes celý svět utahuje, že málem spáchala sebevraždu a že poměr s Clintonem měla dobrovolně a chtěli ho oba.

„Jsem rozhodnutá, že svůj příběh zakončím jinak. Rozhodla jsem se konečně vystrčit hlavu nad zídku a podívat se přes plot, abych se mohla vrátit ke svému příběhu a dát své minulosti smyl. (Co mě tohle bude stát, brzy zjistím.)“ píše Lewinská v článku pro Vanity Fair.

Vztahu s Clintonem prý sice lituje, tehdy ho ale chtěla stejně jako on sám. „Samozřejmě, můj nadřízený mě využil, ale vždycky jsem si pevně stála za tímto: Ten vztah byl založený na oboustranné shodě. Ke zneužití došlo, když ze mě udělali oběžního beránka, aby mu zachovali jeho vlivnou pozici. Clintonova administrativa, ti speciální žalobcovi přisluhovači, političtí agenti na obou stranách a média byli schopni mi dát nálepku. Ta nálepka mi zůstala… Já, osobně, hluboce lituju toho, co se mezi mnou a prezidentem Clintonem stalo,“ píše Monika, jež v Oválné pracovně ukojila prezidenta ústy a nechala si na šatech stopy po jeho ejakulátu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související