Drsný útok na Angelinu Jolie: Jsi hlupačka!

Velikost textu: AAA

16. 6. 2014

Herečka Angelina Jolie si dovolila píchnout do vosího hnízda zvaného Čínská republika. Ta se rozkládá na ostrově Tchaj-wan a v roce 1949 vyhlásila nezávislost na Čínské lidové republice, komunistické zemi s nejvyšším počtem obyvatel na světě. Jenže Peking samostatnost neuznává a považuje Čínskou republiku (Tchaj-wan) za svou provincii. Angelina v hovoru o režisérovi Angu Leeovi hovořila jako o tchajwanském filmaři. A tím pobouřila čínské filmové fanoušky.

Angeliny se čínská média ptala na to, kterého režiséra jejich národa má nejraději.

„Nevím, jestli považujete Anga Leea za čínského režiséra, je to Tchajwanec, ale natočil hodně čínských filmů s řadou čínských umělců a herců, a myslím, že jeho práce a herci v jeho filmech jsou těmi, s nimiž si nejvíc rozumím a kterým moc fandím,“ prohlásila partnerka Brada Pitta.

Jenže tím pobouřila Číňany, kteří považují Čínskou republiku (stát) ležící na Tchaj-wanu (ostrově) za vlastní provincii.

„Naznačováním, že Tchaj-wan a Čína jsou dvě odlišné země, ve chvíli nadšení, se z úžasné ženy stává hlupačka,“ cituje Wall Street Journal jednoho z naštvaných Číňanů. Mnozí prý také vyhrožují, že budou Angelininy filmy kvůli této poznámce ignorovat.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související