Milionářka Hillary Clinton: Z Bílého domu jsme odcházeli »s holým zadkem«!

Velikost textu: AAA

17. 6. 2014

Bývalá první dáma USA Hillary Clinton tvrdí, že v roce 2001, kdy opouštěla s manželem Billem Bílý dům, byli jako rodina na pokraji bankrotu. Osm let v rolích prezidenta a první dámy Spojených států je stálo více, než jim úřad dovolil vydělat. Jenže po třinácti letech je situace naprosto jiná. Dnes jsou milionáři. Po odchodu z Washingtonu DC si vydělali 155 milionů dolarů.

Tím se stali nejlépe vydělávajícím párem v postprezidentském období. „Když jsme odešli z Bílého domu, topili jsme se v dluzích,“ přiznala Hillary v rozhovoru s Diane Sawyer z ABC. A tak si začali za veřejné projevy účtovat dvě stě tisíc dolarů – asi čtyři miliony korun – aby se z debetu vyhrabali.

Když opustil bílý dům George Walker Bush mladší a nastoupil v roli prezidenta USA Barack Obama, začala pro něj Hillary pracovat jako ministryně zahraničí USA. Později z úřadu odešla, zřejmě proto, že chce v příštích prezidentských volbách sama kandidovat.

Odešli jsme z Bílého domu nejen švorc, ale navíc s dluhy. Neměli jsme žádné peníze, když jsme tam přišli, takže jsme dost bojovali, víte, spojováním všech kousků při řešení hypoték, na domy, na vzdělání pro Chelseu,“ stěžovala si Clinton.

Nicméně po odchodu z Bílého domu začali inkasovat za projevy a také honoráře za vydané paměti. A stali se nejlépe vydělávajícím exprezidentským párem. Za třináct let jim to vyneslo na 155 milionů dolarů – asi 3,1 miliardy korun.

Nejbohatším prezidentem v americké historii byl podle listu 24/7 Wall Street John F. Kennedy, jenž po sobě zanechal majetek v hodnotě jedné miliardy dolarů.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související