Meryl Streep si jde pro další oscarovou roli!

Velikost textu: AAA

24. 6. 2014

Jednu z největších sopranistek dvacátého století Marii Callas ztvární ve filmu hollywoodská herečka Meryl Streep. Že si filmaři vybrali zrovna ji, překvapí málokoho. Poté, co se dokonale vtělila do šéfky magazínu Vogue Anny Wintour, do kuchařky Julie Child či bývalé britské premiérky Margaret Thatcher, nemusí čtyřiašedesátiletá hvězda filmu Hodiny nikoho přesvědčovat, že díky ní Callas ve filmu opravdu znova ožije.

Snímek natočí televize HBO pod názvem Master Class a bude se opírat o scénář divadelní hry Terrence McNallyho, jenž představil řeckou divu při výuce studentů na elitní hudební škole Juilliard v roce 1971.

Režie se chopí Merylin oblíbený kolega Mike Nichols, pod jehož vedením natáčela filmy Silkwoodová, Hořkost, Pohlednice z Hollywoodu a Andělé v Americe. Natáčet se začne v lednu příštího roku poté, co Streep dokončí filmování snímku Ricky and the Flash.

Maria Callas se narodila v roce 1923 v New Yorku do rodiny řeckých emigrantů. Během života se vzdala amerického pasu a stala občankou Řecka. V padesátých letech byla milenkou Aristotla Onassise, kvůli němuž se dokonce rozvedla. Jenže on si nakonec vzal Jacqueline Kennedy, bývalou první dámu USA a vdovu po Johnu F. Kennedym. To pěvkyni psychicky zlomilo. Zemřela v roce 1977 v Paříži po srdečním infarktu. Bylo jí třiapadesát.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související