Leonardo DiCaprio je blázen do ekologie: Na záchranu oceánů dal 140 milionů!

Velikost textu: AAA

24. 6. 2014

Když jde o ochranu přírody, umí být Leonardo DiCaprio opravdu štědrý. Hollywoodský herec to teď dokázal na konferenci Náš oceán ve Washingtonu DC. Hovořil tam o nutnosti chránit oceán a jeho biotu před lidskými odpadky a devastací. A sám pak slíbil příspěvek na činnost spojenou s ochranou oceánů, a to ve výši sedmi milionů dolarů neboli více než 140 milionů korun.

Jsem zde jako znepokojený občan této planety, který věří, že je to nejdůležitější téma naší doby. My všichni potřebujeme trvalý aktivismus a odvážné politické vedení. Nemůžeme si dovolit přihlížet v tomto scénáři před naprostou apokalypsou,“ tvrdil na konferenci devětatřicetiletý herec.

Hollywoodská hvězda pak vyjádřila lítost nad tím, co se stalo za posledních dvacet let s Velkým bariérovým útesem u Austrálie. Osobně prý změny sleduje.

„Během doby, od mého prvního potápění u Velkého bariérového útesu v Austrálii před dvaceti roky po poslední potápění před dvěma roky, jsem byl svědkem devastace přírodního prostředí. Co kdysi vypadalo jako nekonečná podmořská utopie, je nyní prolezlým útesem vybledlých korálů a obrovskou mrtvou zónou,“ stěžoval si DiCaprio.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související