Slavný plavčík David Hasselhoff čelí zalobě: Za co?!

Velikost textu: AAA

23. 7. 2014

Herec David Hasselhoff si chtěl vydělat. A tak kývl na nabídku společnosti OWLS Media a natočil pro ně dokument o pádu Berlínské zdi. Jenže pak mu stejnou zakázku nabídla televize National Geographic. A opět na ni kývl. Společnost OWLS Media však tvrdí, že tím porušil smlouvu o exkluzivitě dokumentu. Tak ho teď žaluje.

OWLS Media tvrdí, že dokument měl být jejich exkluzivním produktem. Ale Hasselhoff stejné téma a navíc stejným způsobem zpracoval pro National Geographic, čímž porušil smlouvu.

Hvězdu seriálu Pobřežní hlídka si OWLS Media vybrala kvůli tomu, že je v Německu velmi populární a jeho song Looking for Freedom Němci považují za hymnu Berlínské zdi.

„Hasselhoff je známý hudebník a zvlášť dobře známý pro své napojení na historické události související s pádem Berlínské zdi,“ uvedl mluvčí OWLS Media pro Radar Online.

National Geographic bude vysílat svůj dokument na podzim. Podle majitelů OWLS Media to poškodí jejich ekonomické zájmy a exkluzivitu jejich dokumentu. Proto Hasselhoffa žalují a hodlají získat náhradu škod.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související