Hvězda Pána prstenů: Nikdy jsem nebyl marnivým gayem žijícím si nad poměry

Velikost textu: AAA

1. 8. 2014

Pětasedmdesátiletý britský herec Ian McKellen tvrdí, že pro něj peníze nikdy nebyly důležité. Vždy a včas platil daně a neměl nikdy potřebu utrácet nad poměry. Slavný gay to měl ve srovnání s jinými kolegy lehčí v tom, že nemusel živit rodinu. Představitel čaroděje Gandalfa z filmového Pána prstenů byl prý celý život šetrný a nepatřil k těm homosexuálům, co si potrpěli na výstřednosti a luxusní věci.

„Peníze hrají svou roli v mém životě, ale nemají tu nejdůležitější. Nikdy jsem se nemusel obávat o peníze, naučil jsem se velmi záhy včas platit daně a nežít si nad poměry, což se mi vyplatilo. A nemusel jsem život rodinu a nemám žádné osoby, které by na mně byly závislé. Nevydělával jsem donedávna žádné velké peníze. Ale taky jsem nikdy nemusel dělat žádnou práci kvůli penězům, v tom jsem měl velké štěstí,“ svěřil Ian v rozhovoru pro magazín Radio Times.

Spousta herců v jeho okolí tře bídu s nouzí. Ani to, že hrají v Londýně, neznamená, že jsou bohatí.

Většina herců není bohatá, jsou vlastně velmi chudí. Co je udržuje při životě, je láska k jejich práci. Znám herce, kteří museli odmítnout dobré role, protože z nich neměli dost peněz. Je to těžké,“ dodal McKellen.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související