TRAGICKÁ SMRT: Proč si věčně usměvavý Robin Williams sáhnul na život?!

Velikost textu: AAA

12. 8. 2014

Ve věku 63 let zemřel americký herec a komik Robin Williams. Údajně měl spáchat sebevraždu. Williams, který v roce 1998 získal Oscara za vedlejší roli ve filmu Dobrý Will Hunting, se dlouhodobě léčil ze závislosti na drogách a alkoholu.

Záchranka k bezvědomému herci přijela po pouhých sedmi minutách od oznámení na lince 911. Bohužel lékaři už mrtvému nemohli pomoci. Ve 12:02 místního času byl Robin Williams prohlášen za mrtvého. Jen pár minut po deváté večerní už ale jeho dcera Zelda (25) sdílela na Twitteru citaci z Exupéryho Malého prince.

„‚Budeš mít hvězdy, jaké nikdo nemá… Já budu na jedné z nich bydlet, budu se na jedné z nich smát, a až se podíváš v noci na oblohu, bude se ti zdát, jako by se všechny smály. Budeš mít hvězdy, které se umějí smát!‘ Miluji tě. Chybíš mi. Budu se snažit dívat na oblohu. Z.“

„Dnes ráno jsem ztratila manžela a nejlepšího přítele. Svět přišel o úžasného umělce a krásnou osobnost. Jsem nejhlouběji zdrcena. Doufám, že si jej všichni připomenou ne kvůli jeho smrti, ale kvůli momentům radosti a smíchu, které dal milionům,“ nechala se slyšet jeho manželka Susan Schneider.

Williams se se závislostí na drogách a alkoholu potýkal od 80. let. Vydržel dvacet let abstinovat až do roku 2006, kdy nastoupil odvykací léčbu. Podle jeho přátel ale v poslední době nebral žádné drogy a neholdoval ani alkoholu. Léčba byla prý zaměřena na odstranění příznaků přepracovanosti.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související