Mark Wahlberg měl sedět v letadle s teroristy: A byl by jednou z obětí útoku na Dvojčata...

Velikost textu: AAA

15. 9. 2014

Mark Wahlberg není mužem, co má pro strach uděláno. Hollywoodská hvězda se 11. září – třináct let po děsivém teroristickém atentátu na newyorská Dvojčata – bála sednout do komerční linky z Bostonu do Los Angeles a raději utratila nemalé jmění za pronájem soukromé linky. Není divu. Před třinácti roky měl totiž herec letět linkou, kterou teroristé napálili do mrakodrapů.

Mark si v roce 2001 koupil letenku na lince Boston – Los Angeles u letecké společnosti American Airlines. Linka číslo 11 nakonec skončila ve Světovém obchodním centru v New Yorku. Třiačtyřicetiletý herec v ní ale neseděl. Život mu zachránil fakt, že se na poslední chvíli rozhodl navštívit kamaráda v Torontu a z Bostonu tudíž odlétl jinou linkou, kterou onoho dne teroristé ignorovali.

Třináct let poté si Mark stále uvědomuje, jak ho od děsivé smrti dělila opravdu tenká linie. Když měl ve čtvrtek 11. září 2014 nasednou na linku Boston – Los Angeles, kvůli panické hrůze z toho, že se bude po třinácti letech osud letu opakovat, si raději zaplatil soukromé letadlo.

V roce 2001 přitom pronesl nemístnou poznámku, že kdyby na letu číslo 11 Amerických aerolinií byl, teroristy by jako akční hrdina jistě zneškodnil. Za tento vtípek se pak omluvil rodinám těch, kteří na lince během teroristického útoku zemřeli.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související