Ani »kšeft« pro královskou rodinu nepomohl... Návrhářka svatebních šatů princezny Diany živoří!

Velikost textu: AAA

20. 10. 2014

Navrhnout šaty pro královskou svatbu prince Charlese a jeho snoubenky Lady Diany Spencer neznamená, že má člověk doživotně vydlážděnu cestu ulicí slávy a úspěchu. Své o tom ví návrhářka Elizabeth Emmanuel, která vytvořila svatební róbu pro Dianu, jež se stala britskou princeznou v roce 1981. Dvaatřicet let poté Elizabeth na internetu prosí mecenáše, aby jí pomohli financovat byznys.

Emmanuel živoří a ve světě módy je neznámá. Proto se rozhodla využít webový portál Crowdcube pro hromadné financování dobrých projektů a žádá veřejnost, aby jí tam přispěla.

Jenže Elizabeth nežádá nijak malou částku. Chce po mecenáších ohromných 750 tisíc liber – asi šestadvacet milionů korun. Jenže zatím nasbírala jen osmadvacet tisíc liber – asi 970 tisíc korun.

Uznávaná za to, že oblékala nejpůvabnější a nejvlivnější ženy světa včetně princezny Diany na její svatbě, pustila se Elizabeth Emmanuelová do nového projektu. Art of Being bude komerční prostředek, který má přivést Elizabethiny nové a vzrušující návrhy na trh prostřednictvím přímého a nepřímého projede, franšízy a oprávnění,“ píše na webu Crowdcube inzerce lákající k dotování projektu.

Emmanuel hodlá tvořit vysokou módu, jedna róba by měla přijít na dvacet tisíc liber – asi 700 tisíc korun. Běžná konfekce pak vyjde na minimálně patnáct set liber – asi 52 tisíc korun.

Elizabeth šila šaty také pro Elizabeth Taylor a Joan Collins.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související