Autorka Harryho Pottera jásá: Bude mít na dvoře Hagridovu chatrč!

Velikost textu: AAA

20. 10. 2014

Skotská spisovatelka Joanne K. Rowling jásá. Úřady jí konečně povolily stavbu letního příbytku v zahradě jejího domu v Perthshire. Autorka Harryho Pottera si chce na pozemku vybudovat kopii Hagridovy chatrče, jak ji sama popsala ve svých románech o čarodějnickém učni.

Joanne v knihách o Harrym Potterovi popsala dřevěnou chatrč na okraji zámku Bradavice docela věrně, takže filmaři neměli problém kopii vystavět v kulisách určených k natáčení filmů o Potterovi. Teď si podobnou stavbičku Rowling postaví na pozemcích svého panství Killiechassie, které mají rozlohu 162 akrů a leží poblíž Aberfeldy ve Skotsku.

Podle deníku The Record má mít chatrč kruhovou strukturu, která se otevírá od lesa směrem k domu. Uvnitř bude lavice z obřího kusu kamene a na střeše krytina z břidlice.

Úřady, které Rowling povolení vydaly, však požadují splnění řady přísných podmínek. Spisovatelka kupříkladu na pozemku nesmí kácet žádné stromy.

Rowling koupila nemovitost v roce 2001 za pouhých 1,9 milionu liber. Dnes má celé panství hodnotu minimálně desetinásobnou.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související