Vyděšená Kate v slzách: Chtějí SMRT malého synka prince Williama! Kdo proboha?!

Velikost textu: AAA

28. 10. 2014

Herec Russell Brand rozhodně nepatří k monarchistům. V čele své země by nejraději viděl prezidenta. Britský komik zaútočil – a nikoli poprvé – na monarchii. Ovšem dovolil si zaútočit na jednoletého prince George, který by měl jednou usednout na trůn po otci Williamovi. Pokud by si po korunovaci nechal své jméno, byl by králem Georgem VII. neboli Jiřím VII. A Brand se ptá, kdo chce dnes sedmého krále tohoto jména? Chlapci by prý nejraději poslal gilotinu.

Na ní totiž skončila francouzská královna Marie Antoinetta s manželem králem Ludvíkem XVI. během Velké francouzské revoluce. Francouzi za ní tehdy vyhlásili republikánství a vládu lidu.

Brand píše proti monarchii a touze po republikánství ve své knize Revolution (Revoluce). „Povšiml jsem si, že to královské dítě, které zrovna udělali na rodné hroudě (Anglii), jednou zdědí trůn, bude to Jiří Sedmý. Sedmý?! Měli jsme jich už šest a teď budeme mít ještě jednoho. Jak dlouho hodláme nechat tohle šílenství pokračovat? Zcela jistě je čas, abychom investovali do gilotiny Fisher Price (značka dětských hraček),“ píše Russell.

Britští konzervativci a monarchisté zuří. Podle nich se jedná o nechutný útok na nezletilé dítě, což by mohlo být posuzováno jako zneužívání dětí.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související