Vulgární návrhář má smůlu: Dior mu 350 milionů nevyplatí

Velikost textu: AAA

11. 11. 2014

V přepočtu 350 milionů korun chtěl vysoudit návrhář John Galliano za to, že ho módní dům Christian Dior propustil ze služeb uměleckého šéfa předčasně. Podle něj to bylo nefér, i když tak společnost učinila proto, že byl designér odsouzen za rasistické řádění v pařížské kavárně. Galliano tam křičel, že miluje Hitlera a že rodiče klientky, s níž se hádal, měli skončit v plynu. O dotyčné se přitom domníval, že je Židovka.

V pařížské čtvrti Marais, která byla historicky židovským městem, se dopustil neomluvitelného chování v prosinci 2010. Byl za to souzen a odsouzen v červnu následujícího roku.

Gallianovo řádění bylo natočeno. V hádce s dvěma Italkami řval: „Lidé jako vy měli být mrtví, vaše matky, vaši předci měli jít všichni ku*va do plynu. Miluju Hitlera.“ Když se jedna z žen zeptala: „Máte nějaký problém?“ Galliano odpověděl: „S vámi, jste ošklivá.“ A stejná žena se znova zeptala: „Odkud jste?“ A Galliano odpověděl: „Z tvé prdele.“

Návrhář se později omluvil s tím, že řádění neodpovídá jeho skutečné víře a přesvědčení, ale že byl pod vlivem drog a alkoholu. Christian Dior ho však po patnácti letech služeb propustil. A designér se rozhodl soudit s majitelem domu společností LVMH kvůli ušlému zisku. Jeho advokáti vypočetli hodnotu ušlého zisku v přepočtu na 350 milionů korun.

Soud v Paříži v úterý rozhodl, že Gallianovy požadavky jsou neoprávněné. Naopak musel zaplatit symbolicky jedno euro značkám Dior a John Galliano, které patří společnosti LVMH. Galliano je prý rozsudkem rozhořčen a hodlá se odvolat.

Minulý měsíc po téměř třech letech dostal opět významnou práci, když ho jako uměleckého šéfa zaměstnal belgický módní dům Maison Martin Margiel.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související