Komikova hvězda na Chodníku slávy zneuctěna: Jsi sexuální násilník!

Velikost textu: AAA

9. 12. 2014

Sedmasedmdesátiletý komik Bill Cosby čelí řadě obvinění, že se v posledních čtyřiceti letech dopustil sexuálně násilných činů na ženách. Jedna z domnělých obětí ho dokonce na počátku prosince zažalovala. Americký herec obvinění popírá, veřejnost ale věří ženám, které hovoří v médiích o údajném znásilnění. Na Chodníku slávy v Hollywoodu v pátek ráno někdo poškodil dlaždici s hvězdou a Cosbyho jménem. Napsal na ni slovo „rapist“ neboli sexuální násilník.

Pokud jsou lidé nespokojení s někým z našich oceněných, stále doufáme, že budou svůj hněv ventilovat pozitivnějším způsobem a nebudou poškozovat tuto kalifornskou státní pamětihodnost,“ uvedla k případu mluvčí Hollywood Chamber of Commerce, která Chodník slávy spravuje. Zaměstnanci této společnosti nápis z dlaždice v pátek odpoledne odstranili.

Zatím jediná z žen, které tvrdí, že je Cosby znásilnil, podala žalobu u soudu. Ostatní se spokojily s vyjádřením v televizi či tisku. Cosbyho žaluje Judy Huthová, jež tvrdí, že ji komik jako patnáctiletou dívku znásilnil v roce 1974. Herec už podal protižalobu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související