Radoval se předčasně: Komika Billa Cosbyho vyšetřuje kriminálka kvůli znásilnění!

Velikost textu: AAA

22. 12. 2014

Bill Cosby se radoval předčasně. Státní zástupce sice zamítl žalobu Judy Huthové, která ho žalovala kvůli znásilnění, jenže losangeleská policie ve čtvrtek 18. prosince potvrdila, že její kriminalisté dostali pádné podklady k zahájení vyšetřování amerického komika. Toho přitom zřejmě čeká dost nemilý začátek nového roku, na jehož konci by mohl jít i do vězení.

Proti herci totiž u policie vypovídalo několik dalších žen. Jejich výpovědi přitom přivedly policii k tomu, že se musí začít případem zabývat. Losangeleská kriminálka tak zahájila vyšetřování, což médiím potvrdil advokát zastupující jednu modelku Chloe Goinsovou, která tvrdí, že ji Bill Cosby opil, omámil léky a znásilnil.

Tyto nové svědkyně a nové obžalovatelky – jako jedny z mála – si nepřejí mediální zájem, chtějí zůstat v anonymitě a řešit vše pouze s policií a následně soudy.

Zatímco žaloba Judy Huthové byla zamítnuta kvůli promlčení případu – Cosby ji měl znásilnit v sedmdesátých letech – nové výpovědi ale hovoří o znásilnění teprve před šesti roky. A z toho by komik mohl mít velké potíže. Pokud bude uznán vinným.

Čtyřiadvacetiletá modelka Chloe Goinsová také tvrdí, že jí herec v roce 2008 podal drink s omamnou látkou, po níž se nemohla ovládat, takže ji snadno znásilnil. Proti Cosbymu ji zastupuje advokát Spencer Kuvin, jež se specializuje na oběti sexuálního násilí.

Dlouze jsem komunikoval s losangeleskou policií a probíhá teď rozhodně otevřené vyšetřování, které se zabývá, jak to chápu já, nejen případem Chloe, ale také nejmenovanými oběťmi, jejichž jména teprve budou zveřejněna,“ uvedl Kuvin v rozhovoru pro britský Daily Mail.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související