Princ Harry bude mít nečekané prvenství v královské rodině! Jaké?

Velikost textu: AAA

8. 1. 2015

Armádní kariéra britského prince Harryho se vyvíjí tak slibně, že se prý do historie Spojeného království zapíše jako první v armádě sloužící generál, který se narodil jako princ. Mladší bratr prince Williama, jenž jednou usedne na britský trůn, se prý do osmi let stane velitelem královské kavalérie – nejstaršího britského vojenského pluku.

Harry zatím slouží jako kapitán v jednotce Blues and Royals, pokud do roku 2023 složí všechny nezbytné zkoušky, mohl by být povýšen na majora a stát se podplukovníkem velícím britské Královské kavalérii (Household cavalry) – nejstaršímu regimentu Britské armády.

Kapitán Harry Wales, jak je znám ve vojenských kruzích, je velmi oblíbeným mezi svými muži. „Každý sloužící důstojník chce velet svému vlastnímu pluku a já nejsem jiný,“ svěřil princ podle listu Daily Star.

„Pokud se stane velitelem Královského jízdního pluku, učinilo by to z něj v historii země prvního v armádě sloužícího generála pocházejícího z královské rodiny,“ píše Daily Mail.

Household Cavalry (Královská kavalérie či jízdní pluk) má dvě jednotky – Blues and Royals a Life Guards (královská tělesná stráž).

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související