Režisér Christopher Nolan je za »exota«: Nemá žádný mobilní telefon!

Velikost textu: AAA

8. 1. 2015

Odborníci tvrdí, že mobilní telefony svou zdokonalující se technologií spíše životu škodí než prospívají. Vtírají se do našich životů a narušují komunikaci, vztahy i sexuální život párů. Toho se bát nemusí režisér Christopher Nolan, který nevlastní a nikdy nevlastnil mobilní telefon. Britský filmař, autor snímku Interstellar, tvrdí, že nemá ani email a něčím takovým by se nenechal obtěžovat.

„Díky tomu mám čas myslet. Víte, když máte chytrý telefon a deset minut navíc, tak ho zapnete a začnete si v něm prohlížet věci,“ vysvětlil čtyřiačtyřicetiletý režisér v rozhovoru pro Hollywood Reporter, proč se podobných technologií vzdal.

Od roku 1997 žije v Los Angeles a pracuje v Hollywoodu. Kolem něj má telefon pořád někdo, on ho tudíž nepotřebuje. A díky tomu ho také nikdy nikdo nezastihne, když prostě nechce.

„Nevidím, v čem z toho, co dělám, by mi to mohlo pomoci. Nedokážu se tím nechat obtěžovat,“ dodal režisér s tím, že mu producenti ze studií Warner Bros jednou založili emailovou adresu, kterou ale nikdy neotevřel.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související