Drsný rapper v šoku: Otci jsem řekl, nenávidím tě. Pak spáchal sebevraždu!

Velikost textu: AAA

21. 1. 2015

Britský rapper Professor Green prý ani sedm let po otcově smrti nepřestal truchlit. Má totiž smíření se s jeho odchodem zhoršeno tím, že se nerozešli po dobrém. Poslední slova, která londýnský rodák svému otci řekl, nezněla zrovna hezky. „Nenávidím tě,“ oznámil Green svému rodiči a odešel. Už se s ním nikdy neviděl. Peter Manderson spáchal pár měsíců nato sebevraždu.

Stephena Paula Mandersona vychovávala jeho babička Patricia. Jednatřicetiletý hudebník otce vždy postrádal, vídal se s ním během života jen sporadicky. A když mu bylo šestnáct, hodně se hádali. Když Stephenovi bylo pětadvacet, spáchal jeho otec sebevraždu. Předtím se pohádali.

Byl vždy rodičem, kterého jsem měl v oblibě, ale jako dítě jsem měl komplikovaný vztah s ním. Pořád v tom mém životě byl a zase nebyl, v osmnácti jsme spolu přestali mluvit a po pěti letech jsem se rozhodl ho najít a setkat se s ním. Naneštěstí jsme skončili v hádce a poslední slova, která jsem mu řekl, byla: ‚Nenávidím tě.‘ Příšerné na tom je to, že jsem ho už nikdy znova neviděl, protože pár měsíců nato se zabil. Moment, kdy jsem zjistil, že si otec vzal život, vidím jasně jako dnes, jako by se to stalo teď. Pořád se divím, jak to, že nikdo neviděl, co se stane. Pořád mám problém vyjádřit to, jak jsem se cítil. Je to už šest let, co se to stalo, a nejdivnější na truchlení je to, že nikdy nekončí,“ prozradil Green v rozhovoru pro BBC.

Hudebník podporuje charitativní organizaci pomáhající mužům se sebevražednými sklony. Muži páchají sebevraždy několikanásobně častěji než ženy.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související