Zemřela televizní Slečna Marplová

Velikost textu: AAA

3. 2. 2015

Britská herečka Geraldine McEwan, již známe jako Slečnu Marplovou ze stejnojmenných televizních filmů na motivy detektivek Agathy Christieo, před víkendem zemřela. Bylo jí dvaaosmdesát roků. Geraldine utrpěla v říjnu minulého roku mrtvici, která vážně poškodila mozek. Herečka skonala v londýnské nemocnici Charing Cross.

„Na následky mrtvice z konce října a následné hospitalizaci zemřela Geraldine McEwan pokojně 30. ledna. Její rodina by moc ráda poděkovala personálu nemocnice Charing Cross, který o ni pečoval neskutečně dobře,“ oznámili v oficiálním prohlášení tisku pozůstalí potomci Greg a Claudia.

McEwan si naposledy jako Slečna Marplová stoupla před kameru v roce 2008. Celkem natočila v produkci televize ITV dvanáct detektivek podle povídek Agathy Christie.

Byla to báječná zkušenost zabydlet se v této roli během posledních let, jsem si jistá, že má následovnice, kdokoli to může být, si hluboce užije natáčení s produkčním týmem a s neskutečně talentovanými scenáristy a herci, kteří se v každé sérii objeví. Práce na Slečně Marplové od roku 2003 bylo čirým potěšením a odcházím z ní s velmi milými vzpomínkami,“ uvedla Geraldine před sedmi roky, když roli Marplové opustila.

Od roku 2002 žila McEwan jako vdova, v manželství s Hughem Cruttwellem byla do té doby devětačtyřicet roků.

Od roku 2008 hraje Marplovou třiasedmdesátiletá anglická herečka Julia McKenzie.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související