David Duchovny se asi nudí... Vydal vlastní román

Velikost textu: AAA

6. 2. 2015

Herec David Duchovny nedávno oznámil, že se před kameru vrátí jako zvláštní agent FBI Fox Mulder. Než ale s kolegyní Gillian Andersonovou začnou natáčet, stihl dokončit svůj první román Holy Cow. Příběh o krávě, praseti a krůtě, které se vydají na cestu kolem světa, aby se vyhnuly jatkám, rozšiřuje Davidovo umělecké portfolio o spisovatelství.

„Zrovna mě napadlo… Kdybych byl kráva, proč bych nejel do Indie, kde bych byl uctíván a nikoli sněden? Takže to tak nějak vyplynulo z tohoto a řekl jsem si, no, kráva nestačí, jsou i jiná zvířata, která by mohla odejít na jiná místa na světě, kde by byla v bezpečí. Tak jsem přidal prase, které by bylo v bezpečí v Izraeli kvůli košer zákonům, i když by bylo nenáviděné, nesnědli by ho, a pak jsem přidal krůtu, která si omylem myslí, že když se dostane do Turecka, že bude v bezpečí, protože ta země se jmenuje po ní. Takže ta zvířata spolu utečou z farmy a cestují jinam,“ vysvětlil Duchovny.

V angličtině podstatné jméno Turkey znamená Turecko i krůta.

Kdybyste se mě zeptali, když mi bylo devatenáct nebo dvacet, čím budeš, čím bys chtěl být? Já bych odpověděl, že spisovatel. Způsob, jímž jsem se dostal k herectví, byl takový, že jsem chtěl zkusit psát scénáře, a abych to mohl dělat, chtěl jsem se něco naučit o herectví. Ale považoval jsem se vždy za spisovatele. Napsal jsem některé díly Akt X, napsal jsem Nezapomenutelné dětství, napsal jsem několik jiných scénářů, které se možná změní, nebo nezmění v romány, protože natočit nezávislé filmy je dnes těžké. Tato práce je pro mě teď přirozenější než to, co jsem dělal posledních dvacet let,“ dodal Duchovny.

U snímku Nezapomenutelné dětství byl nejen autorem scénáře, ale také ho režíroval a s Robinem Williamsem v něm hrál. Film z roku 2004 nedopadl špatně u kritiky ani diváků.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související