Ashton Kutcher se učí ruštinu, aby rozuměl vlastní dceři

Velikost textu: AAA

11. 2. 2015

Ashton Kutcher už několik týdnů poctivě šprtá ruštinu, aby jednou rozuměl své čtyřměsíční dceři Wyatt. Ačkoli on na ni hovoří anglicky, matka Mila Kunis a její rodiče používají při komunikaci výhradně ruštinu. Jako ukrajinská Židovka se herečka rozhodla využít znalosti tohoto jazyka a dceru vychovat jako bilingvní. Ashton však chce rozumět všemu, co jeho dcera bude jednou říkat. Proto se učí rusky.

Mila nesčetněkrát v posledních letech během rozhovorů vzpomínala na to, jak pro ni byla emigrace z Ukrajiny do USA těžká. Bylo jí sedm a anglicky neuměla vůbec. Základní školu tak absolvovala bez přátel a připadala si občas jako hluchá a němá. Spolužákům totiž dlouho nerozuměla.

Kunis se narodila židovským manželům Markovi a Elvíře Kunis v ukrajinském Červnivci. Rodiče mezi sebou hovořili rusky, ačkoli umějí také ukrajinsky. Mila tak považuje za mateřštinu ruštinu. Na Ukrajině má vzdálené příbuzné, kteří hovoří ukrajinsky i rusky.

Mluvím na dítě rusky pořád. Mí rodiče také mluví na dítě pořád jen rusky. A Ashton se ruštinu učí,“ přiznala Kunis o víkendu.

Mila na Ukrajinu nemá hezké vzpomínky, jako Židovka s rodiči čelila antisemitismu. To byl také jeden z důvodů, proč emigrovali na počátku devadesátých let do Kalifornie. Herečka má ve východoevropské zemi příbuzné a nerada komentuje současnou okupaci Ukrajiny Ruskem. Za příbuzné se modlí a je proti násilí v zemi. Sama se ale za Ukrajinku nepovažuje.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související