Courtney Love prozradila svůj »recept«, jak přestat fetovat...

Velikost textu: AAA

13. 2. 2015

Rockerka a herečka Courtney Love bojovala značnou část svého života s drogami. Nejhorší dny zažívala v manželství s Kurtem Cobainem, kterého narkotika dohnala až k sebevraždě. Ona se pak mezi závislostí a abstinencí potácela dvacet let. Pomohly jí až buddhistické mantry a meditace, které pravidelně provádí. A její život se tím radikálně změnil. K lepšímu.

„Co mi opravdu zachránilo život, bylo zřejmě chození na pravidelné terapie a tyto věci, ale jsem také buddhistka. Zpívám mantry a beru to velmi vážně. Medituji a zpívám mantry dvakrát denně,“ svěřila Courtney v rozhovoru s Davidem Lettermanem.

Americká hvězda je stoupenkyní buddhistického proudu Ničiren šú, který následuje japonského mnicha Ničirena.

„Jsem Ničirenova buddhistka. Takže zpívám Nam-Mjóhó-Renge-Kjó. Každé ráno sedím a zpívám: ‚Nam-Mjóhó-Renge-Kjó, Nam-Mjóhó-Renge-Kjó, Nam-Mjóhó-Renge-Kjó.‘ A to mi změnilo život. Absolutně. Vše to obrátilo,“ dodala zpěvačka.

Japonský mnich Ničiren tohle vzývání (Nam-Mjóhó-Renge-Kjó) stanovil 28. dubna 1253. Slova Mjóhó-Renge-Kjó znamenají japonsky buddhistická lotosová sútra, jsou buddhistickým zákonem života. Slovo nam pochází ze sanskrtu a znamená něco jako oddat se.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související