Šéf rakouské politické strany je gay, tvrdila ORF. Teď jí hrozí žaloba

Velikost textu: AAA

25. 2. 2015

Rakouská rozhlasová a televizní společnost ORF plnící službu veřejnoprávního média si zavařila. V jednom pořadu televizního kanálu ORF totiž hovořili o současném šéfovi Svobodné strany Rakouska jako o gayovi. Bývalý šéf Jörg Haider homosexuální milence skutečně měl, platil si také mužské eskorty, nicméně současný předseda Heinz-Christian Strache odmítá, že by kráčel ve stejné linii. A hodlá se soudit.

Strache zuří, žaluje ORF za pomluvy a poškození dobré pověsti a žádá zákaz televizního seriálu Vorstadtweiber (rakouské obdoby Zoufalých manželek).

Paradoxní přitom je, že tvůrci seriálu se rozhodli scénu, v níž hovoří o Strachovi jako o homosexuálovi, vystřihnout. Ačkoli obraz a zvuk odstranili, zapomněli totéž udělat v titulcích pro neslyšící. A tak se text hovořící o Strachovi jako o gayovi objevil na obrazovkách.

Můj klient není gay. Nicméně to je nepodstatné, protože jeho sexuální orientace je v každém případě součástí jeho soukromého života,“ uvedl Strachův advokát Michael Rami v rozhovoru pro deník Die Heute.

Strache však nehodlá trpět žádné urážky týkající se jeho jména. Nežaluje jen ORF, podle deníku Der Kurier žaluje také rappera Nazara, který minulý týden zpíval na svém koncertě o šéfovi ultrapravicové populistické Svobodné strany Rakouska jako o „zkurvysynovi“.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související