Julianne Moore čekala na Oscara 17 let!

Velikost textu: AAA

24. 2. 2015

Herečka Julianne Moore si počkala na vytouženého Oscara sedmnáct let. Proměnila svou pátou nominaci, přičemž za hlavní roli byla nominována počtvrté. Akademikové ji do pětky nejlepších hereček nejmenovali posledních dvanáct roků. „Mám z toho obrovskou radost,“ neskrývala nadšení čtyřiapadesátiletá hvězda, když si v neděli večer pro zlatou sošku přišla na pódium.

„Jsem tak šťastná, jsem nadšená, že jsme byli schopni vrhnout paprsek světla na Alzheimerovu chorobu. Mnoho lidí, kteří trpí touto chorobou, se cítí být odsouváno bokem. Lidé, kteří trpí Alzheimerovou chorobou, si zaslouží být viděni, abychom pro ně našli léčbu,“ jásala Julianne při přebírání sošky.

Moore se v Hollywoodu prosadila na začátku devadesátých let. Už v roce 1998 na sebe upozornila výkonem ve filmu Hříšné noci. Získala nominaci na Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. Další nominace přišly v letech 2000 (Hranice lásky) a 2003 (hlavní role Daleko do nebe a vedlejší role Hodiny). Ani jednu nominaci ale neproměnila. Až v roce 2015 byla nominována znova, tentokrát za hlavní roli ve filmu Still Alice. A konečně sošku dostala.

Julianne přišla na předávání ve vkusných luxusních šatech Chanel, které byly vyrobeny ručními pracemi. Šičky na nich strávily téměř tisíc hodin práce.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související