Slavná návrhářka Stella McCartney šokuje: Má kolekci nekožešinových kožešin

Velikost textu: AAA

11. 3. 2015

Britská módní návrhářka Stella McCartney se rozhodla konkurovat na trhu s kožešinami. Ale protože je vegankou a proti nošení pravých kožichů dlouhá léta bojuje, přišla s kožichy nekožešinovými. Své první umělé kožešiny zvané „fur free fur“ představila na Pařížském týdnu módy v pondělí 9. března.

Třiačtyřicetiletá návrhářka tvrdí, že nestačí bojovat jen proti nošení pravých kožešin, je třeba na trh přinést ty umělé, ale tak kvalitní a krásné, aby přesvědčily i milovnice módy.

McCartney nepoužívá mnoho let pravou kůži na výrobu svých bot a kabelek. Dosud odmítala používat umělé kožešiny, protože prý podporují nošení těch pravých. Teď zřejmě obrátila.

„Moderní umělé kožešiny vypadají opravdu jako ty pravé, a to tak dokonale, že když opouštějí ateliér návrháře, nikdo není schopen určit, zda je pravá, či nikoli. Měla jsem s tím dlouho problém. Ale pak jsem mluvila s mladšími ženami a ty mi tvrdily, že by pravý kožich neoblékly. Tak jsem si řekla, že se možná změnila doba a že je na čase, že dokážeme vyrábět nové materiály, které vypadají jako pravé kožešiny, čímž to celé můžeme přesunout někam jinam,“ uvedla Stella na přehlídce v Paříži.

Své kožichy dcera slavného Brouka Paula McCartneyho, který na přehlídku v Paříži přišel dceru podpořit, bude prodávat s označením Fur Free Fur.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související