Skotové milují nejvíce Seana Conneryho, přestože v zemi odmítá žít

Velikost textu: AAA

19. 3. 2015

Nejslavnějším a nejoblíbenějším skotským hercem je podle obyvatel severu Britského ostrova Sean Connery. Milovník kiltů a první představitel Jamese Bonda však ve své rodné vlasti nežije. Prý do doby, kdy bude pod nadvládou Spojeného království, tam žít nehodlá. A po loňském referendu se šance, že se dožije samostatnosti, zase zmenšila. Skotové mu však teď vyjádřili obdiv, když ho zvolili nejoblíbenější filmovou hvězdou.

Connery porazil kolegy Davida Tennatna či Ewana McGregora a získal celou čtvrtinu hlasů v anketě „Nejoblíbenější skotský herec“, kterou na území Skotska vyhlásilo kino Odeon. V anketě se umístili vysoko také Gerard Butler, Robbie Coltrane, James MCAvoy, Peter Capaldi či Alan Cumming.

Sean pobývá na důchod na Bahamách. Do Skotska se vrátit nechce zřejmě kvůli nevlídnému klimatu. On to ale svádí na to, že není jeho vlast nezávislá. Když loni probíhalo ve Skotsku referendum o nezávislosti na Spojeném království, podporoval Alexe Salmonda. Už v roce 2008 mu v osobním dopise napsal: „Vždycky jsem doufal ve skotské naděje. A teď věřím víc než kdy jindy, že Skotsko dosáhne v dohledné době nezávislosti a rovnosti. Věřím, že máme to, co nám pomůže udělat třetí krok, a jsem přesvědčen, že se to stane ještě během mého života.“

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související