Uniforma nacisty Hermanna Göringa je k mání. Za 3 miliony!

Velikost textu: AAA

10. 4. 2015

Anglický antikvariát nabízí uniformu obézního šéfa nacistického Gestapa Hermanna Göringa. Velitel nacistických vzdušných sil spáchal sebevraždu v říjnu 1946 den před popravou, zůstala po něm prý jediná zachovalá uniforma, která je teď k dostání v anglickém Plymouthu v hrabství Devon. Kupec musí na stůl vysázet pětaosmdesát tisíc liber – asi 3,1 milionu korun.

„Göring byl velmi obézní a měl tendenci se příliš potit. To také vysvětluje fleky od potu na jeho tunice… Navíc ta uniforma dokazuje, že byla nošena velmi dlouho někým, kdo byl velmi tlustý, takže se v látce po čase objevily praskliny. Měl také zvyk strkat si levou ruku do levé kapsy, když chodil a povídal si s lidmi. To je patrné na obnošení levé kapsy mnohem víc než na pravé,“ uvedl John Cabello z Antikvariátu Devon-Parade.

Cabello uniformu koupil na aukci ve Švýcarsku. Byla vyrobena za druhé světové války vídeňskou firmou Tiller, která vyráběla uniformy řadě nacistických pohlavárů. Podle Cabella je sice krejčovina velmi kvalitní, ale látka je mnohem lacinější než na uniformách ze začátku války. To naznačuje, že ke konci války se muselo šetřit i na těchto věcech.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související