Královský skandál: Princ William a Kate UKRADLI jméno pro svou dcerku!

Velikost textu: AAA

6. 5. 2015

Britský korunní princ William pojmenoval svou dceru jmény tří osob, které ve svém životě považuje za nejvýznamnější – po otci, babičce a matce. První křestní jméno Charlotte má princezna po dědečkovi Charlesovi, neboť je jeho ženskou variantou jako v češtině Karolína ke Karlovi. Druhé jméno Elizabeth – Alžběta je poctou současné panovnici a Williamově babičce Alžbětě II. Konečně třetí jméno je poctou matce, princezně Dianě. Právě toto jméno je trnem v oku některým osobnostem z královské rodiny, které by Dianu z dějin britské monarchie nejraději smazaly. Jenže místo toho musejí teď číst velké novinové články, v nichž Dianin bratr hrabě Charles Spencer zdůrazňuje, že také jeho dvouletá dcera – sestřenice prince Williama – se jmenuje Charlotte Diana.

Hrabě Spencer, bratr princezny Diany, přivedl na svět dceru Charlotte Dianu před třemi roky. Britskému deníku The Mail teď sdělil: „Je to dokonalé jméno. Má dvouletá dcera Charlotte Diana bude nadšená z toho, že má sestřenku stejného jména!“

Charlotte je nejen poctou dědečkovi Charlesovi, ale má také tradici v britské monarchii. Jediná dcera krále Jiřího IV. se jmenovala Karolína (Charlotte), zemřela v jednadvaceti během porodu. Manželka krále Jiřího III. se jmenovala královna Karolína (Charlotte). Byla to vášnivá zahradnice a botanička, která založila slavné britské zahrady v Kew. Charlotte je také prostřední jméno Pippy Middleton, mladší sestry vévodkyně Catherine. Ta má zase prostřední jméno Elizabeth (Alžběta), což je zároveň křestní jméno současné panovnice a její matky.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související