Brigitte Bardot vyhrožuje žalobou všem, kdo zneužijí její image

Velikost textu: AAA

12. 6. 2015

Francouzská sexbomba šedesátých let Brigitte Bardot v posledních letech vyjadřuje lásku a vlídnost jen zvířatům. Lidem moc nevěří a netají se tím, že je ani nijak extra nechová v náklonnosti. Nejvíce jí pijí krev média a také všichni příživníci, kteří se snaží vydělat na její image. Teď tak oznámila, že se bude do morku kostí bít u soudu s každým, kdo se pokusí využít její jméno a obraz. Žalovat hodlá jednoho výtvarníka z Provence.

Jistý umělec ze Saint Tropez si otevřel obchůdek s předměty a suvenýry, na nichž je tato osmdesátiletá hvězda vyobrazena v letech své největší slávy. Sám také maluje Bardot jako sexbombu.

Brigittin manžel Bernard d’Ormale oznámil, že dotyčného muže zažalují.

„Využívání má své hranice! Jsme zvyklí na to, že vídáme zobrazování Brigitte všude, ale tohle je už moc. V tom obchodě mají svíčky, hodinky, plátěné boty, talíře a spoustu věcí. Brzy budou vyrábět auta se jménem Brigitte Bardot,“ uvedl d’Ormale v rozhovoru pro Nice Matin.

„Vyrábím obrazy s Brigitte už patnáct let, svým stylem a vlastní originální metodou. Jsou to má osobní díla. Nevyužil jsem žádné oficiální fotografie. A to samé tvořím s jinými hvězdami, třeba Mickem Jaggerem, Stevem McQueenem nebo Princem či Picassem,“ ohradil se výtvarník Sasha v rozhovoru pro Nice Matin.

Umělec nabídl Bardot, že ze svých tržeb nějaké procento odvede na její konto pro pomoc zvířatům. Herečka to však odmítla.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související