Hvězda seriálu Kancl: Odmítá jíst psí maso!

Velikost textu: AAA

17. 6. 2015

Britský herec a především bravurní komik Ricky Gervais, jehož známe ze seriálu Kancl, se rozhodl zapojit do boje proti obchodu s psím masem v Číně. Stal se tak jednou z hlavních tváří kampaně Mezinárodní humánní společnosti (HSI). Ta se snaží zakázat nadcházející čínský Festival psího masa Jü-lin.

Každoroční hody založené na masakru tisíců psů se snaží zarazit také pětatřicet čínských organizací bojujících za práva zvířat a lepší zacházení s nimi. Největší kampaně probíhají především v čínských metropolích Tchien-ťin, Peking a Ta-lien, kde psí maso hojně konzumují.

„Mí přátelé v HSI pracují neúnavně, aby zarazili tento krutý obchod po celé Asii, zoufale potřebují vaši pomoc,“ vyzval fanoušky Gervais.

Festival Jü-lin proběhne v pondělí 22. června navzdory tomu, že čínské úřady uvedly, že ho zakázaly. HSI ale natočila přípravy, během nichž je utraceno velmi krutým způsobem na deset tisíc psů.

„Viděl jsem to video a doslova mi to zlomilo srdce. Nikdy nezapomenu na ten pohled zoufalství a strachu na tváři ubohých zvířat. Ty psy a kočky čeká příšerný osud. Žádné zvíře na světě si takové kruté a hrozné zacházení nezaslouží,“ míní herec.

V Číně každoročně utratí velmi krutým způsobem na deset milionů psů. V roce 2011 festival psích pokrmů v Ťing-chua v provincii Če-ťiangu zrušili právě kvůli velkým protestům.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související