Zoë Saldaña kritizuje sexistický Hollywood: Kvůli těhotenství mi chtěli dát výpověď

Velikost textu: AAA

19. 6. 2015

Jednou z kritiček sexismu v Hollywoodu je herečka Zoë Saldaña. Šestatřicetiletá kráska z filmu Avatar prý kvůli těhotenství málem dostala výpověď z filmové role. Hvězda filmu Průvodci po galaxii porodila dvojčata Cye a Bowieho loni v prosinci. Ale těhotenství si vůbec neužívala, protože ji děsili producenti.

„Dovolte mi, abych vám něco svěřila, nikdy není v našem oboru dost správný čas na to mít děti. Producenti, s nimiž jsem měla pracovat, propadli panice. Slyšela jsem zvěsti, že tu probíhaly dokonce rozhovory o tom, že mě z jednoho projektu vyškrtnou. Řekla jsem: ‚Ach, bože, to si ze mě utahujete? To je těhotenství tak špatné? Ve chvíli, kdy se cítím naprosto dokonale šťastná, je to tak nevyhovující pro vás? Že já, žena po třicítce mám konečně lásku a začala jsem zakládat rodinu? A to vám tak ruší plány? Opravdu?‘“ svěřila Zoë.

Herečka také tvrdí, že zatímco hlavní mužští hrdinové dostávají od produkce po dobu natáčení luxusní rezidence a jachty, ženy bydlí na hotelu či v pronajatých bytech. Hollywood jim navíc platí menší honoráře.

„Odvedete mě z domu. Odvedete také mé dítě z domu. A nutíte mě pracovat mnohem víc hodin, než kdybych byla doma. Takže si musím platit chůvu, abych mohla pracovat hodiny navíc, takže byste mi měli připlatit. A oni jednoduše řeknou: ‚Ne, chůvy neplatíme,‘“ svěřila herečka deníku USA Today.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související