Zpěvák obviněný ze zneužívání chlapců: Británii se pomstil neúčastí na Wimbledonu

Velikost textu: AAA

25. 6. 2015

Minulý rok podnikla britská policie neohlášený vpád do anglické rezidence zpěváka Cliffa Richarda. Detektivové tam pátrali po důkazech o zneužívání nezletilých chlapců. Jenže žádná fakta svědčící proti hudebníkovi nenašla a za útok na jeho soukromí se museli vyšetřovatelé omluvit. Hvězdou však prý tato akce tak otřásla, že se do domu není schopen vrátit. Do své vlasti už vůbec nejezdí a na Británii zcela zanevřel. A to tak vážně, že letos poprvé po mnoha letech vynechá tenisový svátek ve Wimbledonu.

O Cliffovi se přitom v Anglii žertuje, že patří k Wimbledonu asi jako šlehačka k jahodám. Čtyřiasedmdesátiletý zpěvák je totiž tenisovým fanatikem, který si nenechal ujít snad žádný turnaj ve Wimbledonu za posledních dvacet let.

Loni byl na sedmi zápasech Wimbledonu, letos bude sledovat pouze televizní přenosy ze svého domu v Portugalsku. Krom jihoevropské země často pobývá také ve své vile na Barbadosu.

Dům v Portugalsku, kde má tenisový kurt a větrný mlýn, koupil v roce 1993. Dům má dnes hodnotu šesti milionů eur.

Před třemi roky získal Richard také občanství na Barbadosu.

Cliff žije s jednašedesátiletým Johem McElynnem, který se kvůli němu vzdal kněžství u katolické církve. Oficiálně se však k homosexualitě nikdy nepřihlásil a o vztahu s McElynnem jednou uvedl: „Jen velmi nerad žiju sám.“

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související