Královský skandál: Princ William cestoval »dobytčákem«!

Velikost textu: AAA

7. 7. 2015

Britský korunní princ William způsobil poprask na palubě letadla společnosti Ryanair mířícího z londýnského Stanstedu do Glasgow. Následník trůnu totiž cestoval s obyčejnými smrtelníky – aniž to dopředu kdokoli tušil – jako by se nechumelilo. A co na to britská média? Napsala, že princ cestoval „dobytčákem“.

Společnost Ryanair asi z přirovnání svých letadel ke Cattle Class nadšená nebude, nicméně princ aerolinkám udělal obrovskou reklamu a potěšil více než stovku pasažérů, kteří měli tu čest přepravit se z Londýna do Skotska spolu s ním. Na internetu už kolují fotky s Williamem na palubě letadla Ryanair. Cestující neváhali a vytáhli chytré telefony, aby si prince vyfotili.

Třiatřicetiletý William se ve Skotsku bude věnovat tréninku jako pilot vzdušné zdravotní pohotovosti East Anglian Air Ambulance.

Princ si na cestu nasadil brýle na dálku, oblékl modrý námořnický svetr, světlou košili a kalhoty. V letadle ho doprovázel jeho bodyguard.

William si chtěl cestou nízkonákladovými aeroliniemi spravit reputaci. Pár dní před letem „dobytčákem“, jak píše Daily Mail, totiž na cestu z Highgrove do Windsoru použil helikoptéru. Její provoz je mnohonásobně dražší než cesta automobilem, která by mu zabrala sotva hodinu a půl. Princ ale spěchal na oslavy 800. výročí Magna Carta.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související