Katy Perry už asi zpěv nebaví: Chci vystudovat dějiny světa

Velikost textu: AAA

14. 7. 2015

Zpěvačka Katy Perry je sice teď nesmírně vytížená a veškerý čas věnuje své pěvecké kariéře, nicméně jestli se jednou vrátí do školy – což by prý ráda – tak se zapíše na univerzitu a bude studovat světové dějiny a také dějiny umění. Prý jí to pomůže pochopit řadu věcí, které se dnes na planetě odehrávají. Kunsthistorii se zatím věnuje amatérsky jako sběratelka.

Pokud bych se mohla do školy vrátit, studovala bych dějiny. Ráda bych studovala světové dějiny, abych věděla, jak lidé fungují, jak se vyvinuli, a odkud pocházíme. Myslím, že když člověk dobře zná své vlastní dějiny, co se dělo v minulosti, je schopen lépe tvořit svou vlastní budoucnost,“ svěřila Katy v rozhovoru pro magazín Forbes.

Třicetiletá hvězda se krom dějin světových také začala zajímat o kunsthistorii.

„Pomalinku ze mě začíná být sběratelka umění. Dnes jsme zrovna celý den chodili po umění. Viděli jsme nějaké soukromé sbírky u lidí doma, a pak jsme navštívili galerie. Mě nejvíce přitahuje současné moderní umění a pop art, samozřejmě. Také někteří klíčoví fotografové. Vždycky jsem milovala Cindy Shermanovou a dnes se zajímám také o Leea Friedlandera… To je pro mě úplně nové. Ráda bych měla také vzdělání v dějinách umění. Je to pro mě úplně neznámé. Ale opravdu chci mít vzdělání v dějinách umění,“ dodala americká hudební hvězda.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související