Je z něj vyvrhel: Dlaždice násilníka Billa Cosbyho z Chodníku slávy má zmizet!

Velikost textu: AAA

14. 7. 2015

Hollywoodský Chodník slávy zatím neodstraní dlaždici s hvězdou a jménem Billa Cosbyho. Proti herci se v USA staví několik tisíc aktivistů kvůli sexuálním skandálům. Sedmasedmdesátiletý komik měl omámit a pohlavně zneužít několik žen. Nátlaku aktivistů už podlehl park Walt Disney World na Floridě a odstranil Cosbyho bustu.

Nicméně šéfové komory spravující Chodník slávy alias Walk of Fame v Hollywoodu tvrdí, že je herec součástí historie a jeho hvězdu neodstraní ani kvůli tomu, že by mohl být sexuální násilník. Vinu mu zatím nikdo neprokázal, ale i kdyby prokázal, dlaždice zůstane. Už kvůli tomu, že na Chodníku slávy je řada jiných jmen, která neměla zrovna nejlepší pověst.

„Hollywoodská obchodní komora (spravující Chodník slávy) dostala několik dotazů, zda hodláme odstranit hvězdu Billa Cosbyho. Odpověď je, že nehodláme. Hollywoodský Chodník slávy je registrovaným historickým památníkem. Jakmile je jednou hvězda v Chodníku, je součástí historické struktury Hollywoodského Chodníku slávy. Kvůli tomu jsme nikdy neodstranili ničí hvězdu,“ vysvětlil prezident komory Leon Gubler.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související