Whoopi Goldberg bránila násilníka Billa Cosbyho: Teď náhle otočila! Proč?

Velikost textu: AAA

16. 7. 2015

Když se loni začaly množit obvinění proti Billu Cosbymu, že omámil několik desítek žen, které pak sexuálně zneužil, jeho kolegyně Whoopi Goldberg přispěchala s presumpcí neviny. Komediální herečka se kolegy zastala s tím, že dokud nebude jeho vina prokázána, tak je nevinný. Jenže na počátku července hvězda filmu Sestra v akci smutně přiznala, že podle množících se důkazů to vypadá na špatný konec velkého komika Cosbyho.

Goldberg prý překvapilo, že i na znásilnění existuje promlčecí lhůta. „Proč existuje promlčecí lhůta? Myslela jsem, že znásilnění je otevřené navždy… Takže, co jsme se tímto dozvěděli, je, že tyto ženy nemají žádné východisko, v podstatě můžou dělat jen to, co dělají. Kdyby se tohle řešilo u soudu veřejného mínění, musela bych říct, že podle informací, které máme, to vypadá na vinu,“ svěřila Whoopi v pořadu The View, kde se poprvé postavila na stranu Cosbyho obětí.

A nakonec se devětapadesátiletá hvězda rozhodla promluvit přímo ke Cosbymu a do kamery mu vzkázala: „Vypadá to špatně, Bille. Buď promluv (a všechno řekni), nebo zavři zobák.“

Goldberg na nevinu svého kolegy změnila názor poté, co vyšlo najevo, že se doznal k tomu, že koupil drogu Quaaaludes, aby s její pomocí mohl omámit ženy a mít s nimi sex.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související