Eminem: Závislost na drogách jsem vyměnil za závislost na běhání

Velikost textu: AAA

5. 8. 2015

Závislosti nejsou nikdy zdravé. Decimují totiž člověku zdraví, i když je závislý na drogách. Rapper Eminem si závislostí na drogách a lécích zničil žaludek. Nikdy se však této dependence nezbavil zcela. Pouze ji vyměnil za jinou. Za běhání. Ale ani závislost na běhání není zdravá. Protože běhal denně několik hodin, poškodil si klouby a svaly.

Závislost na lécích Vicodinu a Valiu mu prožrala do žaludku díru. Dráždivé léky se snažil zajíst a přibral na ohromných sto kilogramů.

„V roce 2007 jsem se předávkoval léky, a musel jsem do nemocnice. Měl jsem sto kilo. Nevím, jak jsem tak přibral, ale mám trochu představu. Obaly z Vicodinu a Valia, které jsem užíval celé roky, mi zanechaly díru v žaludku, takže abych se vyhnul bolesti žaludku, pořád jsem jedl, jedl jsem nehezky,“ tvrdí dvaačtyřicetiletý rapper.

Pobyt v léčebně pro závislé na drogách ho zbavil dependence na lécích. Jenže vyměnil je za běhání.

Když jsem vyšel z léčebny, musel jsem zhubnout, ale také jsem potřeboval vyřešit, jak abstinovat… Tak jsem začal běhat. Dodávalo mi to přirozenou cestou endorfin, ale také mi to pomáhalo spát, bylo to dokonalé. Není těžké pak pochopit, jak lidé nahrazují závislosti sportem. Jedna závislost za jinou, ale ta druhá je pro ně dobrá. Mám závislý mozek, když šlo o běhání, myslím, že jsem to trochu přehnal. Stal se země křeček. Denně jsem na páse uběhl sedmnáct mil (sedmadvacet kilometrů). Vstal jsem ráno a než jsem šel do studia, tak jsem uběhl osm a půl míle během hodiny. Pak jsem přišel domů a běžel dalších osm a půl míle… Nakonec jsem zhubnul na sedmašedesát kilo. Běhal jsem tak moc, že jsem začal mít poškozené klouby. Neustálé namáhání při běhu mi začalo trhat stehenní sval,“ svěřil Eminem v rozhovoru pro magazín Men’s Journal.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související