"Zprávy o smrti P. Swayzeho jsou krutá bezohlednost!" řekla jeho mluvčí

Velikost textu: AAA

22. 5. 2009

A svět se přidává...

Zvěsti o smrti šestapadesátiletého herce se začaly šířit toto úterý na společenském portálu Twitter a následně tuto zprávu odvysílala i rozhlasová stanice Kiss FM. Annett Wolf, Patrickova mluvčí, uvedla, že hvězda, která nyní bojuje s rakovinou slinivky břišní, je stále na živu a díky podávaným lékům se cítí dobře. "Oproti některým bezohledným zprávám vysílaným rozhlasovou stanicí v Jacksonville na Floridě potvrzujeme, že Patrick Swayze dnes ráno nezemřel," oznámila ještě v úterý Wolf. Ačkoliv byla zpráva z webu Twitter.com následně odstraněna, nedalo se zabránit tomu, aby se závratnou rychlostí nešířila mezi uživateli internetu. Internetová encyklopedie Wikipedia aktualizovala stránku s heslem Patrick Swayze, kde uvedla, že herec zemřel. Text však zmizel tak rychle, jak rychle se tam objevil, když se začaly šířit pochybnosti o pravdivosti zprávy.

I herečtí kolegové Swayzeho byli zprávou dotčeni. Kirstie Alley, která hrála po jeho boku v seriálu z osmdesátých let Sever a Jih, na své stránce na Twitteru zahájila diskuzi o smrti herce. Když se ukázalo, že šlo o nepodložené zvěsti, Alleyová napsala: "S ohledem na Patricka, prosím, nerozšiřujte tuto zprávu. Zdá se, že jde jen o bezohlednou fámu, která se začala na Twitteru šířit." Patrick Swayze v současné době se svou manželkou Lisou Niemi dokončuje své paměti, které by měly být vydány ještě letos. U Swayzeho bylo diagnostikováno pokročilé čtvrté stádium rakoviny slinivky břišní loni v lednu.

Autor: Petrunkas, zdroj: Korzo 'http://www.odhaleno.cz/naha_celebrita-1/190-svetlana-nalepkova.htm','Tip: Podívejte se na dnešní nahou celebritu!'

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Nejčtenější