Kopíruje vévodkyni Kate? Budoucí švédská královna je podruhé těhotná

Velikost textu: AAA

10. 9. 2015

Švédská korunní princezna Viktorie, následnice trůnu po králi Karlu Gustavovi, oznámila, že s manželem čekají druhé dítě. S princem Danielem přivedli na svět v pořadí druhou následnici trůnu princeznu Estelle před třemi roky. Ta bude mít sourozence, podle oficiálních dvorních zdrojů, od března příštího roku.

Osmatřicetiletá princezna Viktorie právě dokončila třetí trimestr, což je dle švédské tradice podmínka, než je možné těhotenství veřejně potvrdit.

„Během podzimu 2015 ale nedojde k žádným změnám v harmonogramu veřejných závazků korunní princezny a jejího manžela,“ uvedl mluvčí princezny na jejím oficiálním profilu na Facebooku.

Neurozeného Daniela Westlinga si Viktorie vzala v roce 2010. Učinila z něj sňatkem vévodu z Västergötlandu a také prince Daniela Švédského.

Viktorie je nejstarším potomkem krále Karla XVI. Gustava a jeho manželky královny Silvie. Přestože má princezna bratra, trůn zdědí ona. Švédsko je jednou z prvních monarchií, kde trůn dědí automaticky prvorozený potomek bez ohledu na pohlaví. Po princezně Viktorii na trůn usedne její dcera Estelle. Ke stejnému systému se teprve nedávno připojilo Spojené království Velké Británie a Severního Irska. Tam však budou trůn po tři generace dědit muži, protože prvorozenými následníky jsou princové Charles, jeho syn William a jeho syn George.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související