Pretty Woman má 25 let! Je to zázrak, vzpomíná Richard Gere

Velikost textu: AAA

14. 9. 2015

Herec Richard Gere zavzpomínal na zřejmě nejzásadnější film své kariéry. Snímek Pretty Woman, v němž si zahrál s Julií Roberts, slaví pětadvacet roků. Že i po čtvrtstoletí bude stále tak oblíbeným, nikdo z tvůrců nečekal. Richard považuje samotný film i jeho vlastní osud za skutečný zázrak, který nelze nikdy dopředu naplánovat.

Richard nedávno přijel na filmový festival, kde snímek promítali jako hollywoodský evergreen. „Bylo jedenáct v noci. Já jsem se tam vplížil zezadu, podíval se přes oponu do velkého amfiteátru, kde se to promítalo. Bylo tam sedm tisíc lidí! Já se podíval přes světla do hlediště, většina z těch lidí byla mladších pětadvacet let, ale ten film přitom znali. Má to prostě svůj život, který přesahuje vše… to je asi něco, co jsme očekávali, když jsme ho natáčeli,“ zavzpomínal hollywoodský krasavec v rozhovoru pro deník Huffington Post.

Je to magické. Tohle prostě nemůžete naprogramovat. Pokud by to šlo, pak by takových dnes byly tisíce. Má to jisté kouzlo kvůli ní (Julii Roberts), kvůli mně, příběhu, i režisérovi Garrym Marshallovi… byla to unikátní chvíle v našich životech, byla to chvíle ve vesmíru, prostě se to stalo!“ dodal šestašedesátiletý herec.

Režisér Garry Marshall přitom nedávno prohlásil, že práva na film prodal divadelní produkci a podle jeho snímku vznikne stejnojmenný muzikál.

Gere si v roce 1990 zahrál ve filmu Pretty Woman byznysmena Edwarda Lewise, který si koupí prostitutku Vivian Wardovou, již hrála Julia Roberts. Z obou hlavních protagonistů snímek učinil největší hollywoodské hvězdy devadesátých let.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související